۰

ارتش یمن ناو آمریکا را مورد هدف قرار داد

تاریخ انتشار
يکشنبه ۱۳ خرداد ۱۴۰۳ ساعت ۲۱:۰۲
ارتش یمن ناو آمریکا را مورد هدف قرار داد
به گزارش عصر تعادل، نیروهای مسلح یمن بامداد امروز یکشنبه از هدف قرار دادن ناو هواپیمابر «آیزنهاور» برای دومین بار و یک ناوشکن آمریکایی در دریای سرخ خبر داد.

سرتیپ یحیی سریع، سخنگوی ارتش یمن در بیانیه جدید خود با اعلام 6 عملیات دریایی اعلام کرد که یمن ناو هواپیمابر آیزنهاور آمریکا در شمال دریای سرخ  را با تعدادی موشک و پهپاد هدف قرار داده است.

ارتش یمن همچنین طی این بیانیه خبر داد که یک ناوشکن آمریکایی را در دریای سرخ با تعدادی پهپاد هدف قرار داده که مستقیم به هدف مورد نظر اصابت کرده است.

سخنگوی نیروهای مسلح یمن همچنین اعلام کرد که کشتی «MAINA» (طی دو عملیات در دریای سرخ و عرب)‌ و کشتی «ALORAIQ» را در اقیانوس هند و کشتی «ABLIANI» را در دریای سرخ هدف قرار داده است.

سنتکام مدعتی رهگیری موشک‌های یمن شد
ساعتی بعد از این بیانیه ارتش یمن، فرماندهی ستاد مرکزی آمریکا (سنتکام) مدعی شلیک دو فروند موشک بالستیک یمنی‌ها به‌سمت ناوشکن آمریکایی «یواس‌اس گرولی» شد. سنتکام در عین حال مدعی شد دو موشک بالستیک ضدکشتی و یک پهپاد یمنی‌ها را در جنوب دریای سرخ رهگیری و منهدم کرده است.

ارتش یمن در چهارمین مرحله از عملیات‌های خود علیه رژیم اسرائیل و کشتی‌هایی که عازم بنادر فلسطین اشغالی می‌شوند، اعلام کرد که علاوه بر اقیانوس هند و دریای عرب، این کشتی‌ها را در مدیترانه نیز هدف قرار خواهد داد.

ائتلاف آمریکا و انگلیس بعد از قطعنامه شورای امنیت در حمایت از رژیم اسرائیل، با هدف جلوگیری از انزوا و محاصره دریایی این رژیم، اقدام به حملاتی هوایی هفتگی به یمن می‌کنند که طی حمله جمعه گذشته، 15 غیرنظامی به شهادت رسیده‌اند.

انتهای پیام/
کد مطلب : ۱۵۷۶۱۲
ارسال نظر
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما

کلام امیر
لَا غِنَى كَالْعَقْلِ، وَ لَا فَقْرَ كَالْجَهْلِ، وَ لَا مِيرَاثَ كَالْأَدَبِ، وَ لَا ظَهِيرَ كَالْمُشَاوَرَةِ.

امام(عليه السلام) فرمود: هيچ ثروتى چون عقل، و هيچ فقرى چون نادانى نيست. هيچ ارثى چون ادب، و هيچ پشتيبانى چون مشورت نيست.
{ADVERTISE_DOC_LOCATION_13_BLOCK}