۰

سخنگوی صنعت برق به مشترکان پرمصرف هشدار قبض های میلیونی را داد

تاریخ انتشار
يکشنبه ۱۳ خرداد ۱۴۰۳ ساعت ۱۹:۰۷
سخنگوی صنعت برق به مشترکان پرمصرف هشدار قبض های میلیونی را داد
به گزارش عصر تعادل، از شرکت تولید، انتقال و توزیع نیروی برق ایران، مصطفی رجبی مشهدی، مدیرعامل شرکت توانیر با بیان اینکه مشترکان پر مصرف که ۵.۲ درصد کل مشترکان برق کشور هستند و بسیار پرمصرف بوده و حدوداً چندین برابر الگوی مصرف از برق استفاده می‌کنند گفت: این گروه باید هوشیار باشند که در صورت عدم تجدیدنظر در نوع مصرف خود، قطعاً در تابستان با قبض‌های میلیونی روبرو خواهند شد.

وی ادامه داد: بر اساس ماده ۶ قانون مانع‌زدایی از توسعه صنعت برق، تخصیص یارانه به مصارف بالاتر از الگو ممنوع بوده و تعرفه برق مشترکان خانگی با مصرف بالاتر از الگوی مصوب برای میزان مصارف کمتر از الگو، مازاد بر الگو تا ۱. ۵ برابر، مازاد بر الگو تا ۲. ۵ برابر، و میزان مصارف بیش از ۲. ۵ برابر به ترتیب با ضرایب ۰. ۵، ۱. ۵، ۲. ۵ و ۵ برابر هزینه تأمین برق محاسبه و دریافت می‌شود.

مدیرعامل توانیر با اشاره به راه‌اندازی پویش «باانرژی» باهدف افزایش مشارکت مردم در طرح‌های صرفه‌جویی در مصرف برق که با اهدای پاداش‌های متنوعی نیز همراه است، خاطرنشان کرد: این پویش با بهره‌گیری از همه ظرفیت‌های ممکن و جلب همکاری و مشارکت ورزشکاران، هنرمندان و اهل فرهنگ و رسانه کشور به دنبال بهینه‌سازی مصرف برق است که امیدواریم به این وسیله بخش مهمی از ناترازی را از طریق جلب همراهی مردم کاهش دهیم.

رجبی مشهدی گفت: مشترکانی که با این پویش همراهی کرده و علاوه بر مشارکت در کاهش مصرف برق به‌عنوان یک سرمایه ملی؛ هزینه‌های خود را کاهش داده و درعین‌حال از جوایز ارزنده پیش‌بینی‌شده در این پویش بهره‌مند می‌شوند.

وی در باره مشترکان پرمصرف افزود: امید است این گروه از مشترکان نیز با همراه شدن با سایر مشترکان، توجهی به پویش «باانرژی» داشته و سهمی هر چند اندک در کاستن از ناترازی برق کشور داشته باشند.

شب گذشته مدیرعامل توانیر در این باره گفت: امسال برای همراهی مشترکان پاداش صرفه‌جویی در نظر گرفته شده که علاوه بر پاداش‌های سال گذشته، جوایز دیگری تعیین شده است و به قید قرعه مشترکان خوش مصرف اهدا خواهد شد.

«مصطفی رجبی مشهدی» ادامه داد: همچنین ۳۰۰ دستگاه خودروی اتوماتیک ایرانی مانند دنا، ۲۰۷ و تارا نیز پیش‌بینی شده که مشترکان می‌توانند با کسب و جمع‌آوری امتیاز از محل کاهش مصرف برق، در قرعه کشی این محصولات نیز شرکت کنند.

انتهای پیام/
کد مطلب : ۱۵۷۶۰۸
ارسال نظر
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما

کلام امیر
لَا غِنَى كَالْعَقْلِ، وَ لَا فَقْرَ كَالْجَهْلِ، وَ لَا مِيرَاثَ كَالْأَدَبِ، وَ لَا ظَهِيرَ كَالْمُشَاوَرَةِ.

امام(عليه السلام) فرمود: هيچ ثروتى چون عقل، و هيچ فقرى چون نادانى نيست. هيچ ارثى چون ادب، و هيچ پشتيبانى چون مشورت نيست.
{ADVERTISE_DOC_LOCATION_13_BLOCK}