۰
قالیباف:

امام اجازه نداد مسئله فلسطین از دستورکار مردم حذف شود

تاریخ انتشار
شنبه ۱۲ خرداد ۱۴۰۳ ساعت ۱۲:۳۸
امام اجازه نداد مسئله فلسطین از دستورکار مردم حذف شود
به گزارش عصر تعادل، صبح امروز شنبه 12 خرداد ماه در آستانه سی‌وپنجمین سالگرد ارتحال حضرت امام خمینی(ره) اجلاس بین‌المللی «غزه مظلوم مقاوم» با حضور شخصیت‌های سیاسی و بین‌المللی برگزار شد.

در ابتدای این همایش حجت الاسلام و المسلمین مقدم، دبیر این همایش گفت: برای گردهمایی یک‌روزه غزه طی ماه‌های گذشته تلاش‌ها و کوشش‌های فراوانی شد تا این مهم صورت گیرد. اسرائیل طی دوران اشغالگری‌اش همیشه روی دو چیز تکیه می‌کرد؛ یکی مظلوم‌نمایی به‌عنوان قوم موردظلم به‌خصوص در دوران نازی‌های آلمان و با شعار مظلومیت هر حرکتی مقابل آنان قرار داشت، آنان بر موج سوار بودند. دومین مسئله شکست‌ناپذیری رژیم صهیونیستی بود. جنگ غزه هر دوی این ادعاها را عوض کرد و به دنیا نشان داد نسل‌کشی اسرائیل، نسل‌کشی واقعی است. اگر نازی‌ها کوره‌های آدم‌سوزی به‌پا داشتند، امروز اسرائیل غزه را به یک جهنم بزرگ تبدیل کرده است و زن و کودک را به خاک و خون می‌کشاند.مقدم ادامه داد: دومین مورد فرو ریختن هیمنه اسرائیل بود، این رژیم در 8 ماه به کمترین هدف خود هم نرسیده و نتوانسته است حماس را نابود کند، آن چیزی که به دست آورده این است که نظام ارزشی دنیای غرب سقوط آزاد کرد، دیگر صحبت از حقوق بشر در دنیای امروزی خریدار نخواهد داشت.

وی اظهار داشت: اکنون کشورهای اروپایی یکی پس از دیگری در شناسایی فلسطین گام برمی‌دارند. ما امیدواریم امروز به نقطه‌نظرهایی برسیم و فریاد رسای مردم مظلوم و مقاوم غزه شویم.

قالیباف: در نگرش امام خمینی(ره) لازمه حل مسئله فلسطین وحدت امت اسلامی بود
محمد باقر قالیباف، رئیس مجلس شورای اسلامی هم با حضور در این همایش با اشاره به تجاوزات رژیم صهیونیستی گفت: به‌عنوان نماینده مردم ایران فرصت را غنیمت می‌شمارم و حضور شما را در ایران خیر مقدم می‌گویم. امروز وجدان جهان زخم دیده و تکان خورده است. امروز که موج مردمی حمایت از غزه تا شهرهای اروپایی و آمریکایی بلند شده است و حتی برخی هم‌پیمانان رژیم برای به‌رسمیت شناختن کشور مستقل فلسطین مصمم شدند و امروز که دادگاه لاهه رژیم را محکوم می‌کند و دانشگاهیان آمریکایی کلاس‌های درس آزادی شده‌اند، جهان صدای فلسطینیان را می‌شنود، اما این صدا سال‌ها پیش از گلوی یک مرد الهی در قم به گوش ما رسید.

وی افزود: ایشان راه‌حل را به ما آموخت، محو رژیم صهیونیستی، آن هم در حالی که دنیا در گیرودار کنار آمدن با این رژیم نامشروع و فراموشی فلسطین بود. در نگرش امام خمینی(ره) لازمه حل مسئله فلسطین وحدت امت اسلامی بود. از روزی که نهضت اسلامی در ایران شروع شد امام اجازه نداد مسئله فلسطین از دستورکار مردم حذف شود.وی تصریح کرد: امام از هیچ کمکی دریغ نمی‌کرد و ابتکار روز جهانی قدس از همین نگرش آغاز شد.
قالیباف اضافه کرد: رژیم صهیونیستی فکر می‌کرد هرچه زمان بگذرد فلسطین بیشتر فراموش می‌شود اما از وقتی که امام خمینی(ره) غیرت اسلامی و وجدان بشری را مبنای مقاومت فلسطین قرار داد، اسرائیل روز به روز ضعیف‌تر شده است. امام خمینی(ره)، امام تحول بود و بصیرت او روز به روز نه‌فقط برای مردم ایران، بلکه برای آزادگان جهان شناخته‌تر می‌شود.

رئیس مجلس ابراز کرد: تحول ایجادشده در مسئله فلسطین را ببینید. یکی از رؤیاهای رژیم این بود که مسئله فلسطین میان جوانان فراموش شود و جایش سرگرمی‌های مشترک بین جوانان فلسطینی و اسرائیلی ایجاد کنند، اما نسل جدید فلسطینی این رؤیا را برهم زد، این ضرب‌دست امام خمینی است(ره) که موج مقاومت را پیش برده است.

وی ادامه داد: جوانان و دانشجویان امروز در همه جهان به حمایت از فلسطین برخاستند، حالا اراده ملت فلسطین و مردم مسلمان در جهان است که سدهای پشتیبانی از رژیم غارتگر را می‌شکند و به پیش می‌رود. هیچ‌کس بهتر از خود رژیم اسرائیل درک نمی‌کند که این موج مقاومت دیر یا زود این پیکره نحس را ریشه‌کن خواهد کرد، تبلیغات رژیم هم دیگر خریدار ندارد همچنان که اقتصاد رژیم هم در حال فروپاشی است.

وی خاطرنشان کرد: بعد از رحلت خمینی کبیر امام خامنه‌ای همان رویکرد مردم‌سالاری دینی و عزت‌آفرین را ادامه داد. امروز این مرد الهی با جوانان سراسر دنیا که از ظلم اسرائیل آزرده شده‌اند، حرف می‌زند که حرکتشان بر اساس سنت الهی به مقصد خواهد رسید. ان‌شاءالله همبستگی جهانی برای نابودی اسرائیل ادامه خواهد یافت.

قالیباف با اشاره به عملیات وعده صادق ایران علیه رژیم صهیونیستی گفت: عملیات وعده صادق ایران خانه عنکبوتی اسرائیل را پیش چشم جهانیان آشکار کرد. ما تعارف نداریم اما خوب است جوانان جهان بدانند که ما برای مردم سالاری مقاومت می‌کنیم و مردم خود فلسطین سرنوشت کشور خودشان را تعیین کنند. این طرح همیشگی ایران برای حل مسئله فلسطین است.

وی در آخر اظهار داشت: درود می‌فرستم به روح پرفتوح شهدا و امام شهدا. امامی که در قرن 20 مجددا احیاگر اسلام شد و به همه مسلمین عزت داد. درود می‌فرستیم به امام شهدایی که جز در راه خدا گام برنداشت و همیشه شجاعانه و با ایمان به خدا در این راه قدم برداشت. امیدوارم در این راه همه ما با قدرت و وحدت به پیش رویم.

وزیر فرهنگ لبنان: همه باید در جهت مبارزه ملت فلسطین متحد شوند
در این همایش محمد حسام، وزیر فرهنگ لبنان ضمن عرض سلام مردم لبنان و گرامیداشت یاد شهدای خدمت گفت: ما از آغاز پیروزی انقلاب اسلامی ایران، امام خمینی فرمودند اسرائیل غده سرطانی است و باید ریشه کن شود و همه ملت‌های جهان باید علیه رژیم اشغالگر قد علم کنند تا حق و عدالت در جهان پیروز شود. این موضع گیری امام یک موضع گیری فقط نبود بلکه یک طراحی جهانی برای مبارزه با مستکبرین در جهان بود.وی افزود: امام پرچم عدالت دفاع از همه مظلومین جهان در هر جا را برافراشت، خصوصا دفاع از ملت فلسطین که باید به سرزمین خودشان برگردند. امام خمینی از تمامی مبارزان فلسطینی خواستار وحدت و همیستگی  بود. همه باید در جهت مبارزه ملت فلسطین متحد شوند.

وزیر فرهنگ لبنان اظهار داشت: امروزه مبارزان فلسطینی در تمام سرزمین فلسطین در غزه و رفح ضربات سختی به ارتش وحشی رژیم وارد می‌کنند و همه اینها به برکت افکار امام راحل است که برخواسته از اعتقادات اسلامی بوده است. این مسئله فلسطین در قلب امام راحل جای داشت و تمام تلاش خود را متمرکز بر آزادی فلسطین از زیر سلطه اشغالگران کرد.

حسام تصریح کرد: همه ملت‌های مسلمان باید اختلاف نظرها را کنار بگذارند و همه توان خود را برای مبارزه با رژیم جعلی ادامه دهند تا سرزمین فلسطین آزاد شود. در غزه اکنون که تحت بیش از 8 ماه تجاوز و حملات وحشیانه قرار دارد، قهرمان غزه به مبارزه خود ادامه می‌دهند و ضربات مهلکی به این رژیم وارد می‌کنند.

وی با اشاره به اینکه این جنایت‌ها بر همگان آشکار شده، گفت: اکنون همه کشورها بیدار شدند و موضع گیری‌های شرافتمندانه در قبال فلسطین اتخاذ کردند. انشالله مبارزات کنونی منجر به ریشه کنی این رژیم خواهد انجامید. ما در لبنان یک طرح مقاومت فرهنگی در قبال دشمن صهیونیست را آغاز کردیم. همه مردم متقاعد شده‌اند که در مقابل رژیم صهیونیستی باید متحد شوند.

وزیر فرهنگ لبنان افزود: ما انشالله فلسطین را آزاد خواهیم کرد و ان شالله به برکت رهنمودهای امام خمینی و امام خامنه ای فلسطین ازاد خواهد شد.

انتهای پیام/
کد مطلب : ۱۵۷۵۹۲
ارسال نظر
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما

کلام امیر
لَا غِنَى كَالْعَقْلِ، وَ لَا فَقْرَ كَالْجَهْلِ، وَ لَا مِيرَاثَ كَالْأَدَبِ، وَ لَا ظَهِيرَ كَالْمُشَاوَرَةِ.

امام(عليه السلام) فرمود: هيچ ثروتى چون عقل، و هيچ فقرى چون نادانى نيست. هيچ ارثى چون ادب، و هيچ پشتيبانى چون مشورت نيست.
{ADVERTISE_DOC_LOCATION_13_BLOCK}