۰
فرماندار تهران خبر داد:

مافیای زباله در پایتخت ۷۰ درصد کاهش یافته

تاریخ انتشار
سه شنبه ۲۵ ارديبهشت ۱۴۰۳ ساعت ۰۱:۴۷
مافیای زباله در پایتخت ۷۰ درصد کاهش یافته
به گزارش عصر تعادل، احمد قیومی روز دوشنبه با اشاره به اهمیت تنظیف شهری گفت: با تنظیف به موقع و جلوگیری از انباشت زباله، شاهد کاهش ۷۰ درصدی زباله گردی در پایتخت هستیم که باعث رضایتمندی مردم شده است.

وی افزود: با توجه به تمهیدات و دستورالعمل های ایجابی و همراهی دستگاه قضا و نیروی انتظامی زباله گردی و مافیای زباله در پایتخت ۷۰ درصد کاهش یافته که نیاز است که با اقدامات به موقع این میزان نیز کاهش یابد.
وی در ادامه داد: اجرای قراردادهای حمل زباله، شناسایی محله‌های پرجمعیت و البته جمعیت شناور و خیابان‌هایی با فروشگاه‌های بزرگ و اغذیه و رستوران داران بزرگ از جمله مواردی است که می تواند در جمع آوری و انباشت زباله در کوتاهترین زمان و خروج آن از خیابان‌ها برای جلوگیری از ایجاد بوی تعفن و جذب حیوانات موذی نقش بسزایی داشته باشد.

فرماندار تهران در ادامه با اشاره به تلاش های شهرداری در کاهش زباله گردی و حمل به موقع زباله تصریح کرد: از تلاش های شهرداری در راستای تنظیف شهری تشکر می‌کنیم و امیدوار هستیم این تداوم ادامه داشته تا فضای مناسب شهری برای ارتقای سطح مدیریت شهری ایجاد شود.

وی در ادامه به ۲ منطقه ۱۱ و ۱۲ تهران اشاره و اذعان کرد: این ۲ منطقه دارای فضای تولید زباله با توجه به جمعیت ۲ میلیون نفری در روز و ۳۰۰ نفری در شب است و ظرفیت تولید زباله به شدت نسبت به نواحی دیگر پایتخت تشدید شده است.

قیومی از شهروندان خواست تا همگام با برنامه‌های مستمر تنظیف شهری و جلوگیری از کار زباله گردان همدل با شهرداری باشند و همکاری مناسبی در این ۲ منطقه با توجه به آموزش های متنوع شهرداری به شهروندان صورت گیرد.

وی با اشاره به اهمیت پیگیری تنظیف شهری و برخورد قانونی با متخلفان اضافه کرد: زباله گردی و تجمع زباله‌ها در گاراژهای غیرقانونی بوده و در همین راستا ۸۰ گاراژ غیرقانونی که اقدام به جمع آوری و دپوی زباله کرده بودند، جمع آوری شدند.

انتهای پیام/
کد مطلب : ۱۵۷۴۸۸
ارسال نظر
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما

کلام امیر
لَا غِنَى كَالْعَقْلِ، وَ لَا فَقْرَ كَالْجَهْلِ، وَ لَا مِيرَاثَ كَالْأَدَبِ، وَ لَا ظَهِيرَ كَالْمُشَاوَرَةِ.

امام(عليه السلام) فرمود: هيچ ثروتى چون عقل، و هيچ فقرى چون نادانى نيست. هيچ ارثى چون ادب، و هيچ پشتيبانى چون مشورت نيست.
{ADVERTISE_DOC_LOCATION_13_BLOCK}