۰
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی:

برخورد قانونی با تولیدکنندگان فیلم های زیرزمینی

تاریخ انتشار
يکشنبه ۲۳ ارديبهشت ۱۴۰۳ ساعت ۱۷:۰۸
برخورد قانونی با تولیدکنندگان فیلم های زیرزمینی
به گزارش عصر تعادل، محمدمهدی اسماعیلی روز یکشنبه - ۲۳ اردیبهشت - در حاشیه رونمایی از تازه ترین اثر حسن روح الامین در جمع خبرنگاران گفت: ساخت و انتشار فیلم‌های زیرزمینی خلاف قانون است و این تخلفاتِ آزاردهنده‌ای است و ضرر آن را جامعه سینمایی بیش از دیگر بخش‌های جامعه متحمل می‌شود.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: ما خود را پناهگاه قانون می‌دانیم و از این مرزهای قانونی به خوبی صیانت می‌کنیم؛ من به همه کسانی که در این حوزه مرتکب برخی فعالیت‌های خارج از قانون می‌شوند توصیه می‌کنم که در چهارچوب قانون حرکت کنند؛ محمد رسول‌اف تخلف محرزی انجام داده است که در سازمان سینمایی طبق قانون با آن برخورد خواهیم کرد.

وی در خصوص انتصاب محمد خزاعی رئیس سازمان سینمایی به عنوان دبیر چهل و سومین جشنواره فیلم فجر گفت: در دوره‌های قبل هم چنین انتصاب‌هایی عرف بوده است که مسئول سینمایی دبیر جشنواره فیلم فجر هم باشد. ما با بررسی‌هایی که انجام داده‌ایم امسال این کار را به محمد خزاعی دادیم و خود او هم سابقه دبیری این رویداد را داشته است و امیدواریم با استفاده از همه امکانات واحد ارتقای این رویداد باشیم.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با اشاره به استقبال خوب از نمایشگاه کتاب گفت: ۵ روز است که این رویداد شروع شده است و ناشرین از همه اقشار شرکت کردند. بر اساس آمار دقیقی که انجام شده است در مقایسه با روزهای آغازین سال‌های پیش شاهد رشد ۲۵ تا ۳۰ درصدی هستیم.

وی با تاکید بر عدالت فرهنگی گفت: در سامانه مجازی که برای خرید کتاب شکل گرفته است به صورت عملی عدالت فرهنگی محقق می شود، از مردم می خواهیم که از طریق سامانه خرید کنند چون هر کجای کشور که هستند با خرید از این سامانه کتاب به صورت رایگان کتاب در منزل به آنها تحویل داده می‌شود و همچنین از تخفیف ۳۰ درصدی بهره‌مند خواهند شد.

انتهای پیام/
کد مطلب : ۱۵۷۴۷۵
ارسال نظر
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما

کلام امیر
لَا غِنَى كَالْعَقْلِ، وَ لَا فَقْرَ كَالْجَهْلِ، وَ لَا مِيرَاثَ كَالْأَدَبِ، وَ لَا ظَهِيرَ كَالْمُشَاوَرَةِ.

امام(عليه السلام) فرمود: هيچ ثروتى چون عقل، و هيچ فقرى چون نادانى نيست. هيچ ارثى چون ادب، و هيچ پشتيبانى چون مشورت نيست.
{ADVERTISE_DOC_LOCATION_13_BLOCK}