۰
طحان نظیف:

40 هزار ناظر وظیفه نظارت بر انتخابات را بر عهده دارند

تاریخ انتشار
جمعه ۲۱ ارديبهشت ۱۴۰۳ ساعت ۰۰:۳۰
40 هزار ناظر وظیفه نظارت بر انتخابات را بر عهده دارند
به گزارش عصر تعادل، هادی طحان نظیف سخنگوی شورای نگهبان  در گفتگویی پیرامون دو ردوم انتخابات مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: مجری انتخابات که وزرات کشور است تمهیدات لازم را فراهم کرده است و ما هم در شورای نگهبان فرایندهای نظارتی خود را مورد بررسی قرار دادیم و هماهنگی‌های لازم انجام شده است.
وی افزود: مرحله دوم انتخابات مجلس در 22 حوزه و 15 استان و 47 شهرستان برگزار خواهد شد. انتخابات در 8 حوزه انتخابیه از جمله تهران، بصورت تمام الکترونیک برگزار می‌شود.

سخنگوی شورای نگهبان همچنین گفت: در کل حوزه‌ها با حدود 40 هزار ناظر همکاری داریم که وظیفه نظارت بر انتخابت را برعهده دارند. حدود 7000 نفر از نمایندگان کاندیداها نیز ثبت نام کرده‌اند که بتوانند در کنار عوامل اجرایی و نظارتی فعالیت داشته باشند.

طحان نظیف ادامه داد: در هفته‌های اخیر رزمایش‌ها  و تمریناتی در حوزه‌هایی که قرار است انتخابات تمام الکترونیک برگزار شود اجرا کردیم تا در زمان انتخابات تسهیل گری لازم صورت بگیرد و مردم با مشکلی مواجه نشوند.

وی با بیان اینکه پس از اعلام نتایج فرصتی برای ثبت و بررشی شکایت کاندیداها در نظر گرفته شده است،‌گفت: بعد از برگزاری انتخابات و اعلام نتایج از سوی وزارت کشور فرصتی را بر اساس قانون در اختیار کاندیداها قرار می‌دهیم تا از طریق سامانه اگر شکایتی دارند یا اگر مردم اعتراضی دارند از طریق سامانه موارد را به ما منعکس کنند. این فرصت حدود یک هفته است بعد از آن بررسی می‌کنیم. تا ان شاءالله در هفتم خردادماه آغاز رسمی مجلس شورای اسلامی در دوره دوازدهم را شاهد باشیم.

انتهای پیام/
کد مطلب : ۱۵۷۴۵۱
ارسال نظر
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما

کلام امیر
لَا غِنَى كَالْعَقْلِ، وَ لَا فَقْرَ كَالْجَهْلِ، وَ لَا مِيرَاثَ كَالْأَدَبِ، وَ لَا ظَهِيرَ كَالْمُشَاوَرَةِ.

امام(عليه السلام) فرمود: هيچ ثروتى چون عقل، و هيچ فقرى چون نادانى نيست. هيچ ارثى چون ادب، و هيچ پشتيبانى چون مشورت نيست.
{ADVERTISE_DOC_LOCATION_13_BLOCK}