۰

رهبر کره شمالی مرده اما فیس بوکش بروز می شود!

تاریخ انتشار
دوشنبه ۸ ارديبهشت ۱۳۹۹ ساعت ۱۲:۱۳
رهبر کره شمالی مرده اما فیس بوکش بروز می شود!
به گزارش عصر تعادل، با وجود اینکه طی روز های اخیر بازار شایعات در مورد وضعیت سلامتی رهبر کره شمالی داغ است و برخی رسانه های غربی و منطقه از مرگ احتمالی او گزارش داده و می دهند، دقایق قبل صفحه فیسبوک منسوب به «کیم جونگ اون» تصویری از او را منتشر کرد که در حال اسب سواری در یک منطقه سردسیر است.

او که در صفحه فیس بوکش به انگلیسی پست می گذارد و معمولا به تمجید از کشور، دولت و حزبش می پردازد و در عین حال هجمه هایی نیز به هیات حاکمه آمریکا دارد، امروز با انتشار این تصویر بدون پست مکتوب به نوعی اعلام کرد که هنوز زنده است و شایعات پیرامون مرگش بی اساس است.

وی حتی امروز در نامه ای که روزنامه "رودونگ سینمون" ارگان رسمی حزب حاکم بر کره شمالی منتشر کرده بود از کارگرانی که در ساخت سایت «سام جیون» تلاش کرده اند قدردانی کرده است.

 "سام جیون" جایی است که "کیم جونگ ایل" پدر "کیم جونگ اون" در آن محل به دنیا آمده است این منطقه در نزدیکی کوه "پکیتو"  قرار دارد و ساخت آن در ماه دسامبر به پایان رسید.

خبرگزاری مرکزی کره شمالی گزارش داد که اون روزشنبه نامه ای از "گنادی زیوگانوف" رئیس کمیته مرکزی حزب کمونیست فدراسیون روسیه دریافت کرده است پیش از این نیز رسانه های کره شمالی از ارسال پیامی از سوی کیم به "بشار اسد" رییس جمهوری سوریه خبر داده بودند.

انتشار این گزارش ها در میان گمانه زنی ها درباره وضعیت سلامتی کیم جونگ اون است در روزهای اخیر شایعاتی مبنی بر عمل "جراحی قلبی" و حتی "مرگ مغزی" رهبر کره شمالی در شبکه های اجتماعی و برخی رسانه های غربی منتشر شده بود که هیچ منبع رسمی در کره شمالی آنها را تایید نکرده است غیبت دو هفته ای کیم در انظار عمومی باعث دامن زدن به این شایعات شده است.

رهبر ۳۶ ساله کره شمالی آخرین بار در ۱۱ آوریل (۲۳ فروردین) در انظار عمومی ظاهر شد زمانی که در جلسه حزب کارگران کشورش خواستار تدابیر شدید علیه ویروس کرونا شده بود، اما عدم حضور وی در مراسم بزرگداشت ۱۰۸ امین سالگرد تولد "کیم ایل سونگ" در ۱۵ آوریل (۲۷ فروردین)، گمانه زنی هایی را در مورد سلامت وی ‌برانگیخته است وی از زمان تصدی مقام رهبری کره شمالی در اواخر سال ۲۰۱۱، سابقه نداشته است در این مراسم شرکت نکند.

غیبت های کیم از انظار عمومی پدیده نادری نیست، برای مثال وی اوایل سال جاری پس از ۲۱ روز غیبت در انظار حاضر شد در سال ۲۰۱۴ نیز کیم حدود یک ماه از چشم عموم ناپدید شد اما دوباره ظاهر شد بعداً تأیید شد که پزشکان کیستی را از ناحیه مچ پای او خارج کرده اند.

کیم جونگ اون در سال ۲۰۱۱ میلادی و پس از درگذشت پدرش کیم جونگ ایل بر اثر حمله قلبی، به قدرت رسید.
کد مطلب : ۱۵۱۱۴۵
برچسب ها :
ارسال نظر
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما

کلام امیر
لَا غِنَى كَالْعَقْلِ، وَ لَا فَقْرَ كَالْجَهْلِ، وَ لَا مِيرَاثَ كَالْأَدَبِ، وَ لَا ظَهِيرَ كَالْمُشَاوَرَةِ.

امام(عليه السلام) فرمود: هيچ ثروتى چون عقل، و هيچ فقرى چون نادانى نيست. هيچ ارثى چون ادب، و هيچ پشتيبانى چون مشورت نيست.
{ADVERTISE_DOC_LOCATION_13_BLOCK}