۰

وضعیت اضطراری در سراسر ژاپن

تاریخ انتشار
جمعه ۲۹ فروردين ۱۳۹۹ ساعت ۱۸:۱۸
وضعیت اضطراری در سراسر ژاپن
به گزارش عصر تعادل، دولت ژاپن در سراسر کشور وضعیت اضطراری اعلام کرده‌است. پیشتر وضعیت اضطراری به هفت بخش محدود می‌شد اما طی هفته‌ها و روزهای گذشته بر شمار بیماران، نگرانی‌های عمومی و انتقادها از دولت شینزو آبه افزوده شده‌ است.

وضعیت اضطراری اولیه در ژاپن محدود می‌شد به توکیو، اوساکا، و پنج استان دیگر اما اکنون این وضعیت به هر ۴۷ استان کشور گسترش یافته است.

آبه همچنین اعلام کرده دولت او قصد دارد صد هزار ین، پول نقد به تمامی شهروندان این کشور ۱۲۶ میلیون نفری بدهد.

البته وضعیت اضطراری در ژاپن به معنی مقررات و محدودیت‌های سخت ترددی نیست و دولت ژاپن عملا قادر به اجرای ممنوعیت‌های بسیار گسترده هم نیست. اما تقریبا تردیدی وجود ندارد که این قوانین بر اقتصاد و رکود آن بی‌تأثیر نخواهد بود.

اواخر ماه آوریل و اوایل ماه مه، تعطیلاتی در ژاپن وجود دارد که با عنوان «هفته طلایی» شناخته می‌شود و در این روزها معمولا شهروندان به شهرها و استان‌های زادگاه خود یا به سفر می‌روند. در سال جاری این تعطیلات تا ششم ماه مه ادامه دارد.

شینزو آبه گفته که برای پایان دادن به وضعیت اضطراری لازم است مردم بین ۷۰ تا ۸۰ درصد از تماس‌های خود با دیگران بکاهند. او در عین حال از سفرهای آزادانه و زیاد مردم بین مناطق مختلف ابراز نگرانی کرده‌است.

شنیزو آبه با انتقادهایی روبه‌رو است که محور اصلی آن‌ها کوتاهی در وضع مقررات و محدودیت‌ها در پی همه‌گیری ویروس کرونا است.
پنج بخش یا استانی که پیشتر وضعیت اضطراری در آن‌ها وضع شده بود، دربرگیرنده حدودا نیمی از جمعیت کل کشور هستند.
کد مطلب : ۱۵۱۱۰۲
برچسب ها :
ارسال نظر
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما

کلام امیر
لَا غِنَى كَالْعَقْلِ، وَ لَا فَقْرَ كَالْجَهْلِ، وَ لَا مِيرَاثَ كَالْأَدَبِ، وَ لَا ظَهِيرَ كَالْمُشَاوَرَةِ.

امام(عليه السلام) فرمود: هيچ ثروتى چون عقل، و هيچ فقرى چون نادانى نيست. هيچ ارثى چون ادب، و هيچ پشتيبانى چون مشورت نيست.
{ADVERTISE_DOC_LOCATION_13_BLOCK}