۰

چقدر از فارغ التحصیلان دانشگاه بیکارند؟

تاریخ انتشار
دوشنبه ۱۸ فروردين ۱۳۹۹ ساعت ۱۸:۲۹
چقدر از فارغ التحصیلان دانشگاه بیکارند؟
به گزارش عصر تعادل، آخرین گزارش رسمی که اخیرا در رابطه با وضعیت اشتغال در ایران منتشر شد نشان داد که در زمستان سال گذشته  نزدیک به ۶۲ میلیون نفر جمعیت ۱۵ ساله و بیشتر در ایران وجود دارد و از این تعداد ۴۲.۴ درصد فعال (بیکار و شاغل) بوده‌اند که ۲۳ میلیون و ۴۳۵ هزار نفر شاغل و دو میلیون و ۷۸۵ هزار نفر بیکار هستند.

در عین حال که نسبت به زمستان ۱۳۹۷ نرخ بیکاری تا ۱.۷ درصد کاهش یافته و بر تعداد شاغلان حدود ۵۰ هزار نفری افزوده شده است. بررسی وضعیت تحصیلات بیکاران و شاغلان در زمستان سال گذشته از این حکایت دارد که ۳۹ درصد بیکاران فارغ‌التحصیلان آموزش عالی هستند که نسبت به دوره مشابه سال قبل ۱.۴ درصد بر تعداد آنها افزوده شده است.

همچنین از بین جمعیت شاغل ۲۵.۱ درصد فارغ‌التحصیل آموزش عالی هستند که نسبت به زمستان سال ۱۳۹۷، پنج درصد افزایش یافتند.

در مورد وضعیت فارغ‌التحصیلان مرد و زن نیز آمار نشان می‌دهد که از بین جمعیت مردان بیکار ۲۶.۶ درصد فارغ‌التحصیل آموزش عالی هستند و در بین زنان بیکار ۶۹.۱ درصد چنین وضعیتی دارند.

در بین شاغلان نیز ۴۳ درصد زنان شاغل و ۲۱.۴ درصد مردان شاغل از فارغ‌التحصیلان آموزش عالی هستند که بر تعداد آنها در مقایسه با زمستان سال ۱۳۹۷ افزوده شده است.

در حال حاضر از جمعیت بیکار ۸۱۲ هزار نفر زن و یک میلیون و ۹۷۵ هزار نفر مرد هستند.
در عین حال که از شاغلان بیش از ۱۹ میلیون و ۵۰۰ هزار نفر را مردان و مابقی را زنان تشکیل می‌دهند.
کد مطلب : ۱۵۰۹۳۷
ارسال نظر
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما

کلام امیر
لَا غِنَى كَالْعَقْلِ، وَ لَا فَقْرَ كَالْجَهْلِ، وَ لَا مِيرَاثَ كَالْأَدَبِ، وَ لَا ظَهِيرَ كَالْمُشَاوَرَةِ.

امام(عليه السلام) فرمود: هيچ ثروتى چون عقل، و هيچ فقرى چون نادانى نيست. هيچ ارثى چون ادب، و هيچ پشتيبانى چون مشورت نيست.
{ADVERTISE_DOC_LOCATION_13_BLOCK}