۰

آلودگی هوا 14 هزار نفر را راهی اورژانس کرد

تاریخ انتشار
چهارشنبه ۴ دی ۱۳۹۸ ساعت ۱۷:۴۱
آلودگی هوا 14 هزار نفر را راهی اورژانس کرد
به گزارش «عصر تعادل»، مجتبی خالدی با اشاره به آمار مراجعه‌کنندگان به اورژانس بر اثر آلودگی هوا از 28 آذر تا سوم دی ماه افزود: به دلیل بروز آلودگی هوا و افزایش ذرات معلق هوا در شهرهای اصفهان، البرز، تهران،مرکزی، قزوین، قم، آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی، خوزستان و یزد تعداد 13 هزار و 931 نفر به اورژانس پیش‌بیمارستانی سراسر کشور مراجعه کردند که از این تعداد هشت هزار و 547 نفر بیماران قلبی و پنج هزار و 384 نفر بیماران تنفسی بوده اند.
وی گفت: به دلیل آلودگی هوا در شهرهای صنعتی کشور 13 و 931 نفر به اورژانس پیش بیمارستانی مراجعه کردند.
 
آمار مراجعه‌کنندگان به اورژانس بر اثر آلودگی هوا به تفکیک استان
 
سخنگوی سازمان اورژانس کشور با بیان اینکه تهران رکوددار مراجعات به اورژانس در روزهای آلوده است، ادامه داد: 6 هزار و 852 نفر در تهران به اورژانس پیش‌بیمارستانی مراکز درمانی و بیمارستان‌ها مراجعه کردند که 4 هزار و 219 نفر بیمار قلبی و دو هزار و 633 بیمار تنفسی بوده اند.
 
خالدی افزود: تعداد مراجعه‌کنندگان به اورژانس پیش‌بیمارستانی به دلیل افزایش ذرات معلق هوا در استان اصفهان یک هزار و 858، آذربایجان غربی 1367، و آذربایجان شرقی یک هزار و 253 نفر است.
 
ارائه خدمات اورژانس پیش بیمارستانی، در سوانح عمدی و غیرعمدی، حوادث غیرمترقبه و فوریت‌های پزشکی در هنگام بروز بیماری‌های نوپدید، جدید و بلایای طبیعی و انسان ساخت برای آحاد مردم یا هر ملیت و تابعیتی از وظایف و مأموریت‌های اصلی سازمان اورژانس کشور است.
 
امسال آلودگی هوا تقریبا از اوایل مهر ماه آغاز شد به طوری که طبق اعلام شرکت کنترل هوای تهران در روزهای نخستین مهرماه، وزش باد با سرعت بالا از سمت غرب و جنوب غربی باعث شد گردوغبار از حاشیه تهران وارد شهر شود که آن زمان PM10 (ذرات بزرگ‌تر از دو و نیم میکرون) هم عامل تشدید آلودگی هوا بود.
 
پس از آن، به ویژه در آذرماه میزان آلودگی هوا در تعدادی از کلان شهرهای کشور به ویژه پایتخت افزایش یافت به گونه ای که شدت گرفتن میزان آلاینده ها و اعلام ناسالم بودن هوا برای تمام گروه های سنی،‌ تعطیلی چند روزه مدارس را به دنبال داشت،‌ تعطیلی که همچنان با ورود به دی ماه نیز ادامه دارد.
کد مطلب : ۱۴۶۴۴۰
ارسال نظر
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما

کلام امیر
لَا غِنَى كَالْعَقْلِ، وَ لَا فَقْرَ كَالْجَهْلِ، وَ لَا مِيرَاثَ كَالْأَدَبِ، وَ لَا ظَهِيرَ كَالْمُشَاوَرَةِ.

امام(عليه السلام) فرمود: هيچ ثروتى چون عقل، و هيچ فقرى چون نادانى نيست. هيچ ارثى چون ادب، و هيچ پشتيبانى چون مشورت نيست.
{ADVERTISE_DOC_LOCATION_13_BLOCK}