۰

هدفونی که باعث می‌شود تصادف نکنید

تاریخ انتشار
سه شنبه ۱۹ آذر ۱۳۹۸ ساعت ۱۴:۵۱
هدفونی که باعث می‌شود تصادف نکنید
به گزارش «عصر تعادل» بسیاری از افراد زمان راه رفتن به موبایل‌هایشان چشم دوخته‌اند. عده زیاد دیگری نیز هدفون به گوش دارند و نمی توانند هنگام گذر از خیابان متوجه خودروها شوند. با توجه به این موضوع محققان مشغول توسعه هدفون‌هایی هستند که نزدیک شدن خودروها را به کاربر هشدار می‌دهند.

 البته هم اکنون دستگاه‌هایی مجهز به میکروفون وجود دارند که در اماکن پر سروصدا هدفون‌های طرف سوم را به طور فعال خاموش می‌کنند.

 اما آنها  خالی از اشکال نیستند گاهی اوقات امکان دارد این دستگاه‌ها در خیابان‌های شلوغ و حتی هنگامیکه کاربر در معرض خطر قرار ندارد به طور مداوم هدفون را خاموش کنند.

 از سوی دیگر گاهی اوقات ممکن است کاربر خیلی دیر متوجه بی صدا شدن هدفون و خطر تصادف با خودرو شود.

 اما هدفون جدید این مشکل را برطرف می کند. محققان «انیستیتو داتا ساینس» در دانشگاه کلمبیا با همکاری محققان دانشگاه های کارولینای شمالی و کالج بارنارد در نیویورک این گجت را ابداع کرده‌اند.

 نمونه اولیه این هدفون دارای چند میکروفون مینیاتوری است که اصوات در اطراف کاربر را ردیابی و اطلاعات صوتی را به یک اپلیکیشن مبتنی بر ماشین یادگیری در موبایل فرد منتقل می کنند.

 این اپلیکیشن به طور خودکار اصوات دریافتی را با مخزن صوت هایی که با آن آموزش دیده، مقایسه و خودروهایی که به فرد نزدیک می شوند را شناسایی می‌کند.

 هنگامیکه این اصوات ردیابی شوند، پیام هشداری با یک زنگ مخصوص به صدا در می‌آید. این زنگ هشدار طوری طراحی شده تا در محیط‌های شلوغ توجه کاربران را به خود جلب کند.

کل این سیستم با یک باتری کوچک فعال می‌شود و تولید آن ارزان خواهد بود. در حال حاضر فناوری مذکور در آزمایشگاه و همچنین در خیابان‌های نیویورک آزمایش می‌شود.
کد مطلب : ۱۴۵۸۶۲
برچسب ها :
ارسال نظر
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما

کلام امیر
لَا غِنَى كَالْعَقْلِ، وَ لَا فَقْرَ كَالْجَهْلِ، وَ لَا مِيرَاثَ كَالْأَدَبِ، وَ لَا ظَهِيرَ كَالْمُشَاوَرَةِ.

امام(عليه السلام) فرمود: هيچ ثروتى چون عقل، و هيچ فقرى چون نادانى نيست. هيچ ارثى چون ادب، و هيچ پشتيبانى چون مشورت نيست.