۰

طلا هم از سکه افتاد

تاریخ انتشار
دوشنبه ۲۶ آذر ۱۳۹۷ ساعت ۱۷:۲۸
صرافی ملی ایران حداقل قیمت فروش هر دلار را ۹ هزار و ۹۷۰ و هر یورو را ۱۱ هزار و ۸۷۰ تومان و بهای خرید این ۲ ارز از شهروندان را به ترتیب ۹ هزار و ۹۵۰ تومان و ۱۱ هزار و ۸۳۰ تومان اعلام کرد.
به این ترتیب با ورود نرخ دلار به محدوده چهاررقمی، امیدواری ها برای تداوم کاهش بهای آن و رسیدن به نقطه تعادلی بیشتر شده است؛ زیرا دیروز متوسط نرخ فروش یورو و دلار در سامانه سنا - که بیانگر معاملات انجام شده توسط بانکها و صرافی‌های مجاز کل کشور است - به ترتیب ۱۱ هزار و ۷۹۶ تومان و ۱۰ هزار و ۱۷ تومان بود.
در سامانه نیما که حواله های ارزی صادرکنندگان مبادله می شود نیز دیروز متوسط بهای فروش هر یورو ۹ هزار و ۴۶۸ تومان و بهای فروش هر دلار ۹ هزار و ۲۶۷ تومان بود.
به گفته «عبدالناصر همتی» رئیس کل بانک مرکزی، «آنچه که امروز در بازار ارز شاهد آن هستیم روند طبیعی تعدیل تدریجی قیمت ارز در مسیر واقعی شدن آن است؛ این بازار در کنترل بانک مرکزی بوده و نحوه دخالت در بازار بخشی از برنامه مدیریت بازار است».

روند نزولی بازار سکه و طلا
بازار سکه و طلا نیز متاثر از بازار ارز، روند نزولی قیمت ها در پیش گرفته است؛ هر قطعه سکه تمام بهار آزادی طرح قدیم امروز سه میلیون و ۲۵۰ هزار تومان و هر قطعه سکه تمام طرح جدید سه میلیون و ۴۴۰ هزار تومان در بازار تهران نرخ گذاری شد و هر نیم سکه نیز یک میلیون و ۷۵۰ هزار تومان به فروش رفت.
بر پایه نرخ های ثبت شده در اتحادیه طلا، ظهر امروز هر قطعه ربع سکه یک میلیون و ۴۰ هزار تومان و هر قطعه سکه گرمی ۶۴۰ هزار تومان فروخته شده است.
امروز در بازار تهران بهای هر گرم طلای خام ۱۸ عیار ۳۰۲ هزار و ۴۰۰ تومان بوده و بهای هر اونس طلا نیز در بازارهای جهانی ۱۲۴۰ دلار اعلام شده است.


۱۷۲۳۱
 
کد مطلب : ۱۴۵۰۰۳
ارسال نظر
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما

کلام امیر
لَا غِنَى كَالْعَقْلِ، وَ لَا فَقْرَ كَالْجَهْلِ، وَ لَا مِيرَاثَ كَالْأَدَبِ، وَ لَا ظَهِيرَ كَالْمُشَاوَرَةِ.

امام(عليه السلام) فرمود: هيچ ثروتى چون عقل، و هيچ فقرى چون نادانى نيست. هيچ ارثى چون ادب، و هيچ پشتيبانى چون مشورت نيست.